Тенденції індустрії веб-розробок

       
Post

Це наш перший запис у блог, тож почнемо його грандіозно: ­ всім привіт! І як би дивно та абсурдно це не звучало, але цей запис буде саме про тренди індустрії веб-розробок (здебільшого веб-дизайну), що чекають нас, а деякі вже і дочекалися, в 2014 році. Напевне немає сенсу перелічувати всі очікувані, а інколи і просто очевидні речі, тому вкажемо деякі із них під нашим особистим рейтингом «НАЙЦІКАВІШІ». Та якщо буде наснага, в майбутньому поповнимо гордий список. Отож, поїхали.

Поточний рік поки не дарує нам нічого кардинально нового, а здебільшого поглиблює вже напрацьовані раніше тенденції. Із такими тенденціями ми мали змогу познайомитись роком-двома раніше і тепер спостерігаємо їх видозміни і все більше поглиблення у інтернет-простір. Звичайно у поточному році все більше укорінюється флет-дизайн, прагнення мінімалізму, максимальне використання HTML5, сайти так званого «односторінкового» (one page) дизайну.

Як приклад втілення багатьох вказаних принципів можна глянути сайт:

Тенденції індустрії веб-розробки

Звичайно стрімкий перехід інтернет-користувачів на використання мобільних пристроїв диктує нові стандарти для розробників сайтів, які, в першу чергу, повинні звертати увагу зручність використання результатів їх праці на мобільних платформах. І це є однією із причин популярності таких рішень, як зручна «мінімалістична» навігація, малі об’єми використовуваного тексту (хоча це не завжди корисне рішення і до нього потрібно підходити із великою увагою), приділення уваги найдрібнішим мікро-частинам користувацького інтерфейсу, а також зручна прокрутка сторінок (скролинг), і особливо при використанні сайтів «one page».

Поки що зберігається тенденція до використання монохроматичного дизайну; поєднання текстів, фотографій, відео, інтерактивних карт та інших технологій у наповненні сайту  (riche content); використання фото та відео у якості фону із ефектами паралаксу, а також використання великих якісних фотографій.

Ось  ще один чудовий сайт із описаними трендами:

Тенденції індустрії веб-розробки

Так можна коротко в «двох словах» розповісти про основні тенденції у веб-дизайні на сьогоднішній день. Хоча це дуже короткий опис і не розкриває всієї повноти технологій, що мають місце у індустрії створення інтернет-сайтів.